+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Strona edukacyjna z angielskim dla dzieci – którą wybrać?

Dzieci i komputer – niektórzy nie lubią tego połączenia. Jednak ta zażyłość może być bardzo owocna.

Specjaliści zajmujący się edukacją już jakiś czas temu zauważyli, że wypełnianie papierowych ćwiczeń nie przynosi szczególnych efektów w przypadku dzieci. Naszym zdaniem nawet w przypadku dorosłych można dobrać lepsze metody. Dlatego w dzisiejszym wpisie polecamy bardzo profesjonalnie przygotowaną stronę, która spodoba się młodszym dzieciom i ich rodzicom.

 

Angielski – gry edukacyjne to świetne rozwiązanie

Mowa o Learn English Kids stworzonej przez British Council. Znajdują się tam materiały dla dzieci od około 7 do około 13 roku życia.

Piosenki, krótkie animowane filmy, gry w bardzo przyjaznej formie. Można bez obawy korzystać z nich dwa, trzy razy w tygodniu. Nie widzimy przeciwskazań nawet dla częstszego korzystania. Jeśli nie przeszkadza to domownikom, takie bajki jak ta poniżej mogą być nawet włączane w tle, gdy dzieci się bawią:

Na stronie zamieszczono ćwiczenia dotyczące pisania i czytania, wymowy oraz gramatyki. Właśnie gry utrwalające poszczególne struktury gramatyczne wydają nam się szczególnie cenne. Dzięki nim w atrakcyjny i angażujący sposób dzieci mogą połączyć zabawę i naukę. A to jest nie do przecenienia.

Przykładowa gra utrwalająca konstrukcję „have got”:

HAVE GOT

Skorzystać mogą także chętni rodzice. A w sprawie kursów i konwersacji „na żywo” zapraszamy do szkoły języków obcych Words Connect.

Szkoła języków obcych Reda, Rumia, Gdynia; Kurs języka niemieckiego, kurs języka angielskiego;