Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Aplikacje tłumaczeniowe na smartfona

12-07-2017 | Blog

W dzisiejszych czasach prawie każdy posługuje się smartfonem. Ponieważ wielu naszych Klientów w codziennej pracy działa na rynku międzynarodowym, chcemy poruszyć w tym poście temat związany z najbardziej popularnymi aplikacjami na smartfona. Aplikacje takie czasami są pomocnym narzędziem, gdy brakuje czasu i chcemy szybko zrozumieć treść maila, który właśnie otrzymaliśmy od kluczowego partnera biznesowego, a nasze zaufane biuro tłumaczeń właśnie zakończyło swoje godziny urzędowania.

 1. Google Translate
  Cena: GRATIS. Możliwość zainstalowania na: systemie operacyjnym iOS, Android, Windows Phone.

Pewnie nie będzie dla Państwa zaskoczeniem fakt, iż Google Translate nadal jest najbardziej znaną i według opinii użytkowników, najlepszą aplikacją tłumaczeniową. Dużym plusem aplikacji jest możliwość tłumaczenia całych tekstów, a nie tylko zwrotów lub fragmentów. Aplikacja dysponuje różnymi opcjami językowymi oraz dokonuje automatycznego przekładu zdjęć. W taki sposób wielu z nas może w każdym czasie, szybko i za darmo tłumaczyć w kombinacjach językowych 90 języków całego świata. Mała wskazówka: Na język angielski lub z języka angielskiego tłumaczenia są całkiem dobre!

 1. Microsoft Translator
  Cena: Gratis. Aplikacja dostępna na Android.

Microsoft w ostatnim czasie zaproponowało więcej aplikacji na androida. Jedną z nowszych apek jest “Microsoft Translator”.  Obsług aplikacji jest bardzo prosta. Istnieją wyłącznie dwie funkcje, przy pomocy których można manualnie wprowadzać teksty do tłumaczenia lub nawet podyktować. Tłumaczenia mogą zostać wyświetlone lub odczytane. Sprawdza się idealnie, gdy bez znajomości języka w obcym kraju zechcemy zapytać o drogę.

 1. iTranslate
  Cena: Aplikacja dostępna w wersji darmowej oraz premium (4,99 €). Możliwość instalacji na Android oraz iO

Aplikacja tłumaczy tak samo jak Google Translate w 90 językach całego świata. Design apki iTranslate jest jednakże nieco skromniejsze. Aplikacja oferuje mniej funkcji. Wariant premium za 4,9 9 euro nie zawiera treści reklamowych. Ponadto istnieje możliwość tłumaczenia dłuższych zdań z wersją premium, co w wydaniu darmowym nie wchodzi w grę. Aplikacja darmowa może odstraszać także większą ilością wpadających reklam.

 1. WayGo
  Cena: 1,99 € tygodniowo. Możliwość instalacji na Android oraz iOS.Aplikacja została stworzona specjalnie z myślą o tłumaczeniach na język chiński, koreański oraz japoński. Tłumaczenia odbywają się przede wszystkim poprzez ilustracje, gdyż dla wielu użytkowników tej apki bardzo trudno jest wbić znaki na europejskiej klawiaturze. Uwaga: Aplikacja funkcjonuje tylko w połączeniu z językiem angielskim. Tłumaczenie na inne języki, np. język niemiecki nie jest możliwe.
 2. iHandy
  Cena: Istnieje wersja darmowa oraz płatna za 1,99 € (wersja nie wyświetla reklam). Aplikacja dostępna dla iOS.Aplikacja jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Wprowadzamy słowo, które chcemy przetłumaczyć lub też całe zdanie w języku obcym, a tuż poniżej pojawia się tłumaczenie. Interesująca w tej aplikacji jest możliwość bezpośredniego połączenia się z różnymi portalami social media. Można zatem wysyłać uzyskane tłumaczenie bezpośrednio z aplikacji jako sms, e-mail lub wiadomość na facebooku.

Jakość tłumaczeń

Zestawione powyżej aplikacje oferują szybkie i praktyczne rozwiązania, gdy potrzebujemy pilnego tłumaczenia. Jakość przekładu nie jest jednakże w żadnym stopniu porównywalna z jakością profesjonalnego tłumaczenia wykonanego przez kompetentnego tłumacza. Tłumaczenia wyświetlane przez aplikację często zawierają błędy gramatyczne, a pojęcia specjalistyczne nie zawsze są przekładane zgodnie z pierwotnym sensem.

Aby jednak móc pozyskać idealne tłumaczenie, polecamy zwrócić się do rzetelnego i certyfikowanego biura tłumaczeń.

Zapraszamy do biura tłumaczeń WORDS CONNECT oferującego usługi tłumaczeniowe na terenie całej Polski i Europy.

Tłumacz Wejherowo, Tłumacz Reda, Tłumacz Rumia, Tłumacz Gdynia, Tłumacz Online, Tłumacz Lębork, Tłumacz Słupsk, Tłumacz Gdańsk

Język obcy w praktyce i życiowo…

Blog

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Nasze usługi

Z

tłumaczenia przysięgłe i urzędowe

(dla klienta indywidualnego i firmowego)
Z

tłumaczenia ustne

(u notariusza, w urzędzie, sądzie, na ślubach)
Z

tłumaczenia specjalistyczne

(prawnicze, medyczne, finansowe, handlowe itp.)
Z

tłumaczenia do rejestracji samochodu i łodzi

Z

tłumaczenia do nostryfikacji dyplomu

Z

tłumaczenia dla kancelarii notarialnych i prawnych

Z

tłumaczenia stron internetowych i reklam

Z

tłumaczenia pisemne zwykłe

Z

partner w formalnościach

Z

tłumaczenia ekspresowe

Z

rejestracja aut i łodzi

(kompleksowo wszystkie formalności)

Obok podstawowej działalności, jaką są tłumaczenia oferujemy pomoc w formalnościach. Zachęcamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w załatwieniu niezbędnych formalności.

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Jak zlecić usługę?

=

Przyjdź osobiście do biura lub wyślij skany (np. na maila, WhatsApp)

=
Przygotujemy bezpłatną i niewiążącą wycenę, odpowiemy na wszystkie pytania
=
Zleć usługę i wypełnij formularz zamówienia
=
Powiadomimy Cię o gotowym tłumaczeniu (wysyłamy również tłumaczenia pocztą lub kurierem pod wskazany adres)

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Zamów bezpłatną wycenę

Zeskanuj dokument lub zrób czytelne zdjęcie telefonem komórkowym
i prześlij na jeden z naszych adresów mailowych:
REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

(W ciągu 60 minut pracownik biura przygotuje wycenę)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!