Partner w formalnościach

Wszelkie trudności związane z załatwieniem formalnych spraw nie stanowią dla nas problemu. Czekamy na kontakt-chętnie pomożemy!

Prowadzisz firmę lub nosisz się z zamiarem rejestracji działalności gospodarczej w Niemczech? Starasz się o zniżki OC lub zasiłek Kindergeld, a nie wiesz jak działać w tych kwestiach? Wykonamy niezbędny telefon w Twojej sprawie do urzędów, udzielimy pomocy w sprawach podatkowych, dokonamy stosownego przekładu lub pomożemy sporządzić odpowiedzi na pisma urzędowe.

Pomoc w składaniu i wypełnianiu wniosków oraz formularzy

Pomagamy wypełniać właściwe wnioski i składać niniejsze w odpowiednim urzędzie:

  • zakładanie oraz wymeldowanie działalności gospodarczej;
  • sporządzanie kosztorysów, rachunków, umów współpracy, ponagleń do zapłaty
  • pomoc w działalności promocyjnej;
  • pomoc w urzędach publicznych lub w szkole;
  • wypełnianie formularzy np. dotyczących zasiłku rodzinnego na dzieci Kindergeld, lub świadczeń rodzinnych Elterngeld;
  • formalności związane z ubezpieczeniem zdrowotnym, sprawami emerytalno-rentowymi, podatkiem dochodowym (Einkommensteuer);
  • pomoc przy zakupie pojazdów samochodowych lub nieruchomości;
  • kontakt z prawnikami, notariuszami lub funkcjonariuszami policji w sprawach wymagających prawidłowej komunikacji werbalnej i pisemnej.

Opieka tłumacza w Niemczech

Właścicielem biura tłumaczeń jest tłumacz przysięgły języka niemieckiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi oraz przy różnych projektach biznesowych wymagających biegłej znajomości języka.

Dzięki znajomości niemieckich realiów życia sprawujemy skuteczną i bezbłędną opiekę tłumacza. Pomagamy w załatwianiu różnych spraw urzędowych wymaganych przez niemieckie urzędy.

Prowadzenie rozmów telefonicznych, pisanie listów

Dla osób nieznających języka przebywających od niedawna na terenie Niemiec rozmowy telefoniczne stanowią ogromną barierę. My takie przełamujemy i w Twoim imieniu wykonamy zagraniczną rozmowę telefoniczną.

Nasza oferta ponadto jest skierowana dla osób potrzebujących wsparcia przy prowadzeniu korespondencji listowej lub e-mail.

Jesteśmy rzetelnym partnerem zarówno w zakresie komunikacji prywatnej jak i administracyjnej.