Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

10 świetnych powodów, aby nauczyć się języka francuskiego

13-09-2017 | Blog

  1. Popularny język na świecie

W języku francuskim rozmawia ponad 220 milionów osób na 5 kontynentach. Język francuski, tuż za językiem angielskim należy do najpopularniejszych języków obcych, nauczanych na całym globie oraz plasuje się na szóstym miejscu najczęściej używanych języków świata.

Język francuski jest także jedynym z nielicznych języków obcych, które obok języka angielskiego, nauczane są w niemalże każdym państwie na świecie. Francja posiada największe międzynarodowe sieci instytucji kulturalnych, które prowadzą francuskojęzyczne kursy dla blisko miliona uczniów.

  1. Język pożądany na rynku pracy

Umiejętność mówienia w języku francuskim i w języku angielskim jest ogromną zaletą na rynku pracy o charakterze międzynarodowym. Znajomość języka francuskiego otwiera drzwi do francuskich firm we Francji oraz innych francuskojęzycznych części świata (Kanada, Szwajcaria, Belgia i kontynent Afryki). Jako państwo z piątą największą gospodarką świata oraz oferent i inwestor zagraniczny, sklasyfikowany blisko na trzecim miejscu na całym globie, Francja jest kluczowym partnerem gospodarczym.

 

  1. Język kultury

Język francuski jest międzynarodowym językiem świata kuchni, mody, teatru, sztuki wizualnej, tańca i architektury. Znajomość języka francuskiego oferuje dostęp do wspaniałych dzieł literatury w oryginalnym brzmieniu melodyjnego języka francuskiego, ale również do filmów i piosenek. Językiem francuskim posługiwały się znane postaci takie jak Victor Hugo, Moliere, Lepold Sendar Senghor, Edith Piaf, Jean-Paul Sartre, Alain Delon i Zinedine Zidane.

  1. Język przydatny w podróży

Francja jest upragnionym celem podróży i przyciąga więcej niż 79,5 miliona gości rocznie. Umiejętność konwersacji w języku francuskim z pewnością sprawi, że wizyta w Paryżu i we wszystkich regionach Francji będzie dużo przyjemniejsza (od Cote d’Azur poprzez pokryte śniegiem szczyty Alp aż do nierównego wybrzeża Bretanii) i zaoferuje wgląd w bogatą kulturę francuską, mentalność i sposób życia tubylców. Język francuski również okazuje się przydatnym podczas podróżowania do Afryki, Szwajcarii, Kanady, Monako, na Seszele i do innych miejsc.

  1. Język edukacji wyższej

Umiejętność posługiwania się językiem francuskim otwiera różne możliwości oraz drzwi renomowanych francuskich uniwersytetów i szkół bankowych, zaliczanych do najlepszych w Europie i na świecie. Studenci wykazujący dobry poziom języka francuskiego spełniają założenia, aby pozyskać dotację od francuskiego rządu, które pozwalają im przebyć pomyślną rekrutację na egzaminach wstępnych do podyplomowych kursów we Francji oraz kwalifikują się ponadto do międzynarodowych, uznawanych stypendiów naukowych.

  1. Język otwarty na międzynarodowe relacje

Język francuski jest zarówno językiem pracy jak i oficjalnym językiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, UNESCO, NATO, Międzynarodowej Komisji Olimpijskiej, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i międzynarodowych sądów. Język francuski jest także językiem trzech miast, w których instytucje Unii Europejskiej mają swoją siedzibę główną: Strasburg, Bruksela i Luksemburg.

  1. Język, który otwiera wrota świata

Po języku angielskim i języku niemieckim, język francuski jest trzecim najczęściej używanym językiem w Internecie, wyprzedzając tym samym język hiszpański. Umiejętność rozumienia języka francuskiego oferuje alternatywny punkt widzenia świata poprzez komunikację z francuskimi użytkownikami języka z całego świata oraz poprzez wiadomości z wiodących francuskojęzycznych, międzynarodowych mediów (TV5, France 24 i Radio France Internationale).

  1. Język przyjazny dla ucznia

Język francuski jest językiem łatwym do nauki. Istnieje mnóstwo metod na rynku, edukacyjnym, które powodują, że nauka języka francuskiego jest przyjemna zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Osiągniecie poziomu, w którym możliwa jest swobodna komunikacja w języku francuskim nie jest czasochłonna.

  1. Baza do nauki innych języków

Język francuski stanowi dobrą bazą do nauki innych języków, szczególnie języków romańskich (język hiszpański, język włoski, język portugalski i język  rumuński), ale także języka angielskiego, jako że pięćdziesiąt procent aktualnego słownictwa języka angielskiego wywodzi się z języka francuskiego.

  1. Język miłości i rozsądku

Przede wszystkim, nauka języka francuskiego sprawia przyjemność nabywania umiejętności języka pięknego, bogatego, melodyjnego, często nazywanego językiem miłości. Język francuski jest również językiem analitycznym, który kształtuje opinię i rozwija krytyczne myślenie, co stanowi nie lada cenną umiejętność w dyskusjach i negocjacjach.

(Kinga Zaputowicz)

 

Tłumaczenia przysięgłe z języka francuskiego; Biuro Tłumaczeń języka francuskiego; Tłumacz przysięgły języka francuskiego;

Język obcy w praktyce i życiowo…

Blog

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Nasze usługi

Z

tłumaczenia przysięgłe i urzędowe

(dla klienta indywidualnego i firmowego)
Z

tłumaczenia ustne

(u notariusza, w urzędzie, sądzie, na ślubach)
Z

tłumaczenia specjalistyczne

(prawnicze, medyczne, finansowe, handlowe itp.)
Z

tłumaczenia do rejestracji samochodu i łodzi

Z

tłumaczenia do nostryfikacji dyplomu

Z

tłumaczenia dla kancelarii notarialnych i prawnych

Z

tłumaczenia stron internetowych i reklam

Z

tłumaczenia pisemne zwykłe

Z

partner w formalnościach

Z

tłumaczenia ekspresowe

Z

rejestracja aut i łodzi

(kompleksowo wszystkie formalności)

Obok podstawowej działalności, jaką są tłumaczenia oferujemy pomoc w formalnościach. Zachęcamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w załatwieniu niezbędnych formalności.

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Jak zlecić usługę?

=

Przyjdź osobiście do biura lub wyślij skany (np. na maila, WhatsApp)

=
Przygotujemy bezpłatną i niewiążącą wycenę, odpowiemy na wszystkie pytania
=
Zleć usługę i wypełnij formularz zamówienia
=
Powiadomimy Cię o gotowym tłumaczeniu (wysyłamy również tłumaczenia pocztą lub kurierem pod wskazany adres)

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Zamów bezpłatną wycenę

Zeskanuj dokument lub zrób czytelne zdjęcie telefonem komórkowym
i prześlij na jeden z naszych adresów mailowych:
REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

(W ciągu 60 minut pracownik biura przygotuje wycenę)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!