Motywacja dzieci do nauki języków obcych

14-10-2019 | Blog

6 niezawodnych wskazówek dla rodziców oraz dzieci

Rodzic nie zawsze ma łatwo z dziećmi, szczególnie, gdy chodzą do szkoły i powinny uczyć się języka obcego. Oczywiście istnieją uzdolnione językowo dzieci, dla których wkuwanie słownictwa to bułka z masłem. Inne z kolei potrzebują trochę więcej wsparcia i motywacji. Nieważne, do której z tych dwóch grup należy Twoje dziecko – jako rodzic powinieneś postarać się o to, aby Twoje dziecko nauczyło się jakiegokolwiek języka obcego, ponieważ tego typu umiejętności są bardzo przydatne w życiu zawodowym. Dzięki poniższym wskazówkom wspieranie Twojej pociechy w nauce języka obcego stanie się łatwiejsze.

Ucz się wspólnie ze swoim dzieckiem lub wspieraj je w trakcie nauki!

Twoje dziecko uczy się angielskiego? Znasz podstawy lub jesteś zaawansowanym użytkownikiem tego języka? Rozmawiaj ze swoim dzieckiem częściej po angielsku i zachęcaj do tego, by zdobytą wiedzę wykorzystywało w praktyce. Co należałoby zrobić w sytuacji, gdy Twoje dziecko uczy się języka, którego nie znasz? Co Ty na to, by uczyć się razem z nim? Stawcie wspólnie czoła nowemu słownictwu, by Twoje dziecko miało poczucie, że je wspierasz, stawiając się w jego sytuacji i konfrontując się ze wspólnymi problemami.

Wzbudź zainteresowanie!

Bądź kreatywny i spraw, aby Twoje dzieci zainteresowały się językami obcymi!

Największa motywacja pochodzi z wewnątrz. Dlatego też dzieci przyswajają nowe wiadomości najłatwiej, jeśli zainteresują się daną dziedziną. Nie można zmusić do zainteresowania, ale możesz chociaż spróbować je wzbudzić.

Wiele dzieci ma na przykład anglojęzycznych idoli, których lubią naśladować i z którymi chcieliby kiedyś zamienić parę słów, co samo w sobie jest już motywacją do nauki języka angielskiego. Zwróć ich uwagę na to, że ich ulubiony aktor z pewnością byłby pod wrażeniem, gdyby usłyszał, że mówią po angielsku. Obrazy oraz filmy przedstawiające piękne krajobrazy oraz wspaniałe zabytki również zachęcają, by zapoznać się z krajem oraz jego kulturą.

Wymyślaj motywujące argumenty!

Twoje dziecko zawsze chciało wybrać się na wycieczkę do Londynu? Jeśli tak, możesz je w ten sposób zachęcić. Zaoferuj swojemu dziecku podróż do Londynu, pod warunkiem że opanuje język. Przekonaj swoją pociechę, że nie może zmarnować takiej szansy.

Zamiast stawiać swojemu dziecku wyłącznie wielkie cele, powinieneś mu pokazać więcej drobniejszych celów, których realizacja szybko przyniesie sukces. Powinny one wzbudzić ambicje, jednak nie mogą być niemożliwe do wykonania. Nagradzaj swoje dziecko na przykład za zdany test ze słownictwa w szkole jego ulubioną przekąską.

Korzystaj z gier i aplikacji!

Nieważne, co eksperci sądzą o nowoczesnej technice. Różnorodne aplikacje na smartfona i tableta mogą być bardzo pomocne w nauce języków. Dzieci mogą w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się nowego języka lub pogłębiać swoje umiejętności językowe. Przykładowo, platforma internetowa o nazwie scoyo łączy w sobie zabawę oraz naukę, w taki sposób, aby dziecko miało frajdę przy nauce. Przy wyborze aplikacji zwróć uwagę na treści dostosowane do potrzeb dzieci i wybierz taką aplikację, która nie zawiera reklam i opcji dodatkowych, za które trzeba płacić, aby Twoja pociecha mogła bez przeszkód bawić się, a zarazem uczyć.

Jeśli wolisz to zrobić w podobny sposób, możesz na przykład urządzić sobie z dziećmi wieczór zabaw, w ramach którego będziecie mogli pograć w English Memory lub też wybrać inną wymagającą grę w języku angielskim.

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA