+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Tłumacz przysięgły z języka niemieckiego

18-12-2018 | Biuro Tłumaczeń Gdynia

OBLICZA WORDS CONNECT

Pragniemy przedstawić Państwu zespół tłumaczy, który oferuje pełen zakres usług dostępnych na naszej stronie.

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Państwu germanistę w zespole Words Connect, Klaudię Drewniok – założycielkę firmy, szefową biura i tłumacza przysięgłego języka niemieckiego, nie tylko z  wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania.

Język niemiecki towarzyszył jej od dziecka, przez wiele lat mieszkała w Niemczech, dzięki czemu doskonale poznała ten język od podstaw, wraz ze wszystkimi jego niuansami.

Zawsze chciała być nauczycielem, pracować w szkole z młodzieżą, rozwijać ich zainteresowania w zakresie języka, który sama tak pokochała. Jednak w trakcie pracy w szkole, zderzyła się z rzeczywistością, w efekcie czego postanowiła obrać inną ścieżkę zawodową, aby móc nadal rozwijać się językowo.

Wybrała studia filologiczne ze specjalnością nauczycielską, które ukończyła w 2010 roku z tytułem magistra.

Zaczęła realizować pierwsze przekłady zdalnie i zarabiać w ten sposób na życie. Kolejnym krokiem miało być zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego, ponieważ chciała próbować swoich sił na rozprawach sądowych, u notariusza, towarzyszyć wspólnikom na nadzwyczajnych zgromadzeniach (dotyczy spółek z kapitałem niemieckim) oraz realizować się również jako tłumacz ustny.

Egzamin na tłumacza przysięgłego zdała w 2015 roku. Zaprzysiężenie tłumaczy w Ministerstwie Sprawiedliwości nastąpiło w obecności ówcześnie urzędującego ministra Cezarego Grabarczyka.

Klaudia dysponuje wszystkimi możliwymi certyfikatami z języka niemieckiego, m.in. uzyskanymi przez Instytut Goethego. Swoje kwalifikacje i uprawnienia nostryfikowała za granicą, w Niemczech oraz Norwegii. Nie spoczęła na laurach, ukończyła również kursy językowe języka norweskiego, regularnie bierze udział w szkoleniach tłumaczy oraz aktywnie udziela się na forach tematycznych.

W swojej pracy najbardziej ceni różnorodność oraz wyzwania – cieszy ją, że wszystkie zlecenia, które do niej trafiają, pochodzą z kompletnie innych światów.

Ma świadomość, że to między innymi dzięki żonglowaniu po tak skrajnie odmiennych dziedzinach, wiele się przy okazji uczy.

Życzyłaby sobie bardzo, aby jej klienci i zleceniodawcy mogli zawsze ufnie opierać się na jej pracy. Nieustannie dąży do perfekcji. Ze wzruszeniem ujrzała swoje nazwisko w przekładzie kilku książek i marzy o tym, by powtórzyć to doświadczenie.

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jedynie przetłumaczyć, lecz trzeba wykonać takie tłumaczenie, które zostanie pozytywnie odebrane przez odbiorcę. Dlatego w przekładach mniej interesuje ją ilość dokonanych tłumaczeń, a zdecydowanie bardziej skupia się na ich jakości.

Jedynym skutkiem ubocznym jej ukochanej pracy jest pewna trudność z nabraniem dystansu np. na urlopie za granicą, gdyż nieustannie czuje się jak tłumacz na międzynarodowej konferencji , który zawsze służy pomocą w trudnych sytuacjach 😉

Zachęcamy do kontaktu osobistego w Biurze Tłumaczeń w Gdyni, ul. Zygmunta Augusta 7/B lub Redzie, ul. Gdańska 45.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego służy Państwu zawsze pomocą.

 

 

 

 

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA

Tłumaczenia online bez wychodzenia z domu? TAK!

Aby zlecić nam tłumaczenie nie musicie Państwo specjalnie stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biuro tłumaczeń WORDS CONNECT realizuje tłumaczenia także drogą internetową, w tym zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak również przysięgłe. Tłumaczenia wykonujemy w konkurencyjnych cenach i dogodnych terminach.

REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Zapewniamy tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych w UE i USA Zakup nowego samochodu sprawia ogromną radość oraz nowe możliwości. Musimy jednakże pamiętać, iż czeka nas jeszcze wiele niezbędnych formalności do załatwienia, aby móc usiąść wreszcie za kierownicą...

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Uwierzytelnianie i Tłumaczenie zagranicznych dokumentów urzędowych a wymogi Polskiego prawa! Uwierzytelnianie to tłumaczenie wykonane przez tłumacza z listy tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości. Dokumenty obcojęzyczne a wymogi urzędów w Polsce Czy...

Tłumacz przysięgły u notariusza

Tłumacz przysięgły u notariusza

Dom marzeń w zasięgu ręki, ale stroną kupującą jest cudzoziemiec? A może istnieje konieczność założenia spółki z udziałem obcego kapitału? Oferujemy tłumaczenia ustne u Notariusza Procedury od początku… Umówienie terminu w kancelarii notarialnej jest niezbędne w celu...

Dokumenty najczęściej tłumaczone

Dokumenty najczęściej tłumaczone

Państwa dokumentu nie ma na liście? To nie problem, nasz zespół tłumaczy przysięgłych wykona dla Państwa tłumaczenie uwierzytelnione każdego dokumentu. PROFESJONALNE BIURO TŁUMACZEŃ STACONARNIE I ONLINE Najprostsza i najszybsza droga do wysokiej jakości tłumaczeń....