+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Emigracja zarobkowa a inwestycja w tłumaczenia

05-10-2019 | Blog

Emigracja zarobkowa

Odkąd Unia Europejska otworzyła swój rynek pracy na swoich wschodnich sąsiadów – Polacy regularnie wyjeżdżają do innych krajów w celach zarobkowych. Początkowo najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów były Niemcy oraz wielka Brytania, obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na pracę w Holandii, Belgii, Francji lub krajach skandynawskich. Chociaż życie jest tam z reguły droższe, to zdecydowanie wyższe zarobki rekompensują to z nawiązką. Z upływem lat znalezienie idealnej pracy staje się coraz trudniejsze. Nie wystarczają już, jak dawniej, same chęci do pracy i ogólne wykształcenie lub doświadczenie w najpopularniejszej dawniej branży budowlanej. Zachodnie firmy coraz częściej szukają wysoko wykwalifikowanych pracowników z konkretnych zawodów – między innymi elektryków, programistów czy hydraulików. Mając ukończone kierunkową szkołę, dodatkowe szkolenia i kursy – nadal można bezproblemowo i szybko znaleźć wymarzoną i dobrze płatną pracę. Bardzo ważne jest, by przed wyjazdem przygotować tłumaczenie poświadczone (zwane także przysięgłym lub uwierzytelnionym) wszystkich dokumentów, co znacząco ułatwi proces rekrutacji w firmie.

Jaki język wybrać?

W wielu europejskich krajach uznawane jest tłumaczenie dokumentów na język angielski, lecz często zależy to od konkretnej firmy lub urzędu. Dlatego zawsze najlepszym wyborem jest wybór tłumaczenia na urzędowy język kraju, do którego się wybieramy. Daje to gwarancję, że wszystkie dokumenty zostaną zaakceptowane w każdym miejscu.

Tłumaczenie dokumentów – inwestycja w przyszłość

Chociaż tłumaczenie na języki inne niż najpopularniejszy niemiecki i angielski są z reguły droższe, to taka inwestycja z pewnością szybko zaprocentuje. Oprócz tłumaczenia przysięgłego świadectw szkolnych, rozmaitych certyfikatów i innej dokumentacji potwierdzającej podnoszenie kwalifikacji, warto też przygotować CV w języku kraju, do którego się wybieramy. Chociaż w tym przypadku wystarczające jest tłumaczenie zwykłe, to dobrą decyzją jest zlecenie tego zadania także tłumaczowi przysięgłemu. Daje to gwarancję najwyższej jakości tłumaczenia, ponieważ tłumacz przysięgły, aby uzyskać tytuł, musi przystąpić do egzaminu, którego zdanie uwieńczone jest otrzymaniem świadectwa z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dlaczego warto wybrać Words Connect?

Tłumaczenia w naszym biurze wykonywane są przez doświadczonych tłumaczy przysięgłych. Można u nas wykonać między innymi:

  • tłumaczenie przysięgłe na język francuski;
  • tłumaczenie przysięgłe na języki skandynawskie: norweski, szwedzki;
  • tłumaczenie przysięgłe na język niemiecki;
  • tłumaczenia przysięgłe na język niderlandzki.

Gotowe tłumaczenie poświadczone wysyłamy w formie skanu, można je też odebrać osobiści w jednym z naszych oddziałów. Z racji, że pracujemy także zdalnie – istnieje możliwość przesłania tłumaczenia listem poleconym lub poprzez firmę kurierską. Dzięki temu całą procedurę tłumaczenia możemy wykonać online – tłumaczenie trafi do Państwa rąk bez konieczności opuszczania domu.

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA

Tłumaczenia online bez wychodzenia z domu? TAK!

Aby zlecić nam tłumaczenie nie musicie Państwo specjalnie stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biuro tłumaczeń WORDS CONNECT realizuje tłumaczenia także drogą internetową, w tym zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak również przysięgłe. Tłumaczenia wykonujemy w konkurencyjnych cenach i dogodnych terminach.

REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Zapewniamy tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych w UE i USA Zakup nowego samochodu sprawia ogromną radość oraz nowe możliwości. Musimy jednakże pamiętać, iż czeka nas jeszcze wiele niezbędnych formalności do załatwienia, aby móc usiąść wreszcie za kierownicą...

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Uwierzytelnianie i Tłumaczenie zagranicznych dokumentów urzędowych a wymogi Polskiego prawa! Uwierzytelnianie to tłumaczenie wykonane przez tłumacza z listy tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości. Dokumenty obcojęzyczne a wymogi urzędów w Polsce Czy...

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego Akty z Urzędu Stanu Cywilnego są bardzo zróżnicowane oraz często zawierają wiele szczegółów. Tłumacze traktują każdy z  dokumentów jako jedną całość. Oznacza to, że tłumacz ma obowiązek przetłumaczyć wszystkie...

Tłumacz przysięgły Rumia i Reda

Tłumacz przysięgły Rumia i Reda

Język to nasza pasja. Komunikacja to nasz zawód. Działalność w zakresie tłumaczeń na terenie Redy i Rumi prowadzimy od roku 2015. Tłumaczymy teksty z szerokiego zakresu dziedzin specjalistycznych, jak również dokumenty powszechne w codziennym życiu dla Klientów z...