Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Przecież każdy potrafi tłumaczyć … – nieprawdaż?

24-10-2017 | Blog

W codziennym życiu zawodowym w biurze tłumaczeń zdarza się bardzo często, że klienci lub internauci odwiedzający stronę internetową wątpią początkowo w sens usług tłumaczeniowych. W końcu każdy z nich był kiedyś na wymianie międzyszkolnej w Londynie lub Berlinie, mieszkał tam cały rok i opanował język do granic możliwości. Dlaczego zatem nie można samemu przetłumaczyć najprostszego tekstu?- To takie easy!

Praca tłumacza jest czasochłonna, odpowiedzialna oraz niejednokrotnie bardzo niewdzięczna. Nie wystarczy być tylko rodzimym użytkownikiem języka, gdyż samo wyczucie językowe nie stanowi podstawy rzetelnego przekładu. Należy jeszcze dodatkowo dysponować szerokim wachlarzem fachowej terminologii i umiejętnością poprawnej interpretacji, w szczególności brzmienia ustaw lub innych nie do końca zrozumiałych treści, co niewątpliwie można nauczyć się w ramach wieloletniej praktyki tłumaczeniowej lub na specjalistycznych studiach.

Dobry tłumacz z reguły może poszczycić się ukończonymi studiami filologicznymi/ lingwistycznymi lub translatorycznymi oraz potrafi tym samym udowodnić swoje kwalifikacje. Aby tekst docelowy mógł brzmieć bardzo dobrze, należy dodać optymalną dawkę wyczucia językowego i znajomości stylistyczno-gramatycznej. Wielu tłumaczy często wybiera dziedzinę specjalizacji, doskonali wciąż umiejętności oraz poszerza glosariusze o fachową terminologię.

Przekład techniczny lub medyczny wymaga dużej dozy dyscypliny i dokładności. Laik z branży poradziłby sobie z tą pracą zdecydowanie gorzej lub potrzebowałby dwa razy więcej czasu, a jakość przekładu często pozostawiałaby wiele do życzenia.

W przypadku poświadczonych tłumaczeń, zlecenia mogą przyjmować tylko zaprzysiężeni tłumacze. Usługi tłumaczeniowe są zatem nieuniknione – nawet jeśli dla dokumentu liczącego jedynie 200 słów na pierwszy rzut oka wydaje się to być zupełnie niepotrzebne. Kto jednakże decyduje się na samodzielny przekład tekstu, może w każdej chwili skorzystać z korekty tłumacza specjalisty.

Aby uzyskać dalsze informacje oraz szybką i fachową pomoc w zakresie tłumaczeń przysięgłych, tłumaczeń pisemnych lub specjalistycznych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem tłumaczeń!  Świadczymy usługi tłumaczeń w całej Polsce i za granicą. Obsługujemy klientów prywatnych oraz firmowych.

Przekłady biura tłumaczeń Words Connect są zawsze najwyższej jakości, terminowe oraz w konkurencyjnych cenach. Gwarantujemy szybkie terminy realizacji zleceń.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Język obcy w praktyce i życiowo…

Blog

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Nasze usługi

Z

tłumaczenia przysięgłe i urzędowe

(dla klienta indywidualnego i firmowego)
Z

tłumaczenia ustne

(u notariusza, w urzędzie, sądzie, na ślubach)
Z

tłumaczenia specjalistyczne

(prawnicze, medyczne, finansowe, handlowe itp.)
Z

tłumaczenia do rejestracji samochodu i łodzi

Z

tłumaczenia do nostryfikacji dyplomu

Z

tłumaczenia dla kancelarii notarialnych i prawnych

Z

tłumaczenia stron internetowych i reklam

Z

tłumaczenia pisemne zwykłe

Z

partner w formalnościach

Z

tłumaczenia ekspresowe

Z

rejestracja aut i łodzi

(kompleksowo wszystkie formalności)

Obok podstawowej działalności, jaką są tłumaczenia oferujemy pomoc w formalnościach. Zachęcamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w załatwieniu niezbędnych formalności.

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Jak zlecić usługę?

=

Przyjdź osobiście do biura lub wyślij skany (np. na maila, WhatsApp)

=
Przygotujemy bezpłatną i niewiążącą wycenę, odpowiemy na wszystkie pytania
=
Zleć usługę i wypełnij formularz zamówienia
=
Powiadomimy Cię o gotowym tłumaczeniu (wysyłamy również tłumaczenia pocztą lub kurierem pod wskazany adres)

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Zamów bezpłatną wycenę

Zeskanuj dokument lub zrób czytelne zdjęcie telefonem komórkowym
i prześlij na jeden z naszych adresów mailowych:
REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

(W ciągu 60 minut pracownik biura przygotuje wycenę)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!