Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Kariera tłumacza- jakie są możliwości?

09-02-2020 | Blog

Dla absolwentów translatoryki i studiów językowych istnieje wiele możliwości kariery zawodowej. Jest zatem wiele ścieżek zawodowych, które mogą obrać wykorzystując nabyte kompetencje w zakresie tłumaczeń przysięgłych lub tłumaczeń specjalistycznych.

O jakich możliwych stanowiskach jest zatem mowa w przypadku wykwalifikowanego tłumacza? Jakie sektory na rynku pracy oferują tłumaczom satysfakcjonujące etaty?

Własna działalność gospodarcza

Patrząc na większość absolwentów mowa jest przede wszystkim o własnej działalności, która przynosi wiele zalet. W  szczególności jest tutaj mowa o niezależności na rynku. Tłumacze mogą co prawda znaleźć zatrudnienie w każdym obszarze, lecz bardzo często zakładają własne biuro tłumaczeń lub kancelarię tłumaczeń, pracują jako tłumacze konferencyjni lub symultaniczni na zasadzie freelance lub biorą udział w życiu biznesowym na podstawie umów o współpracy lub zlecenie.

Kariera akademicka

Po zakończeniu studiów istnieje również wiele możliwości, które oferują absolwentom karierę zawodową na uczelniach. W ramach podjętych studiów doktoranckich mogą prowadzić wykłady dla studentów instytutów translacyjnych.

Projekty unijne

Dla absolwentów translatoryki otwierają się również wrota do kariery międzynarodowej przy realizacji i koordynowaniu projektów unijnych. Posiadając właściwe kompetencje językowe mogą zostać koordynatorami lub kierownikami projektów wymagających stałego nadzoru tłumacza dyplomowanego, który bezbłędnie dokona przekładu ważnych dokumentów niezbędnych do sfinalizowania założonych koncepcji.

Krajowe i zagraniczne biura tłumaczeń

Biura i agencje tłumaczeń wciąż poszukują do współpracy wykwalifikowanych i rzetelnych tłumaczy zwykłych i tłumaczy przysięgłych, w tym specjalizujących się w tłumaczeniach pisemnych i ustnych. Istnieje wiele możliwości zatrudnienia na etacie w biurze tłumaczeń lub pracy zdalnej w zaciszu domowym. Tłumacze zdalni mogą współpracować z biurami na całym świecie.

Międzynarodowe firmy i organizacje

Nieważne czy w sektorze budowlanym, farmaceutycznym lub innych korporacjach- tłumacze zawsze są mile widziani i obsypywani propozycjami współpracy. Firmy, które działają nie tylko w kraju, lecz prowadzą swoje przedstawicielstwa w innych państwach wciąż mają zapotrzebowanie na fachowy personel, w tym tłumaczy, którzy dopilnują swobodną i płynną komunikację między partnerami biznesowymi.

Alternatywy dla tłumaczy z pewnością nie są ograniczone do wyżej wymienionych. Absolwenci filologii, neofilologii i translatoryki znajdują ponadto zatrudnienie w ambasadach, organizacjach medialnych, instytucjach publicznych oraz wielu innych organach samorządowych.

Język obcy w praktyce i życiowo…

Blog

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Nasze usługi

Z

tłumaczenia przysięgłe i urzędowe

(dla klienta indywidualnego i firmowego)
Z

tłumaczenia ustne

(u notariusza, w urzędzie, sądzie, na ślubach)
Z

tłumaczenia specjalistyczne

(prawnicze, medyczne, finansowe, handlowe itp.)
Z

tłumaczenia do rejestracji samochodu i łodzi

Z

tłumaczenia do nostryfikacji dyplomu

Z

tłumaczenia dla kancelarii notarialnych i prawnych

Z

tłumaczenia stron internetowych i reklam

Z

tłumaczenia pisemne zwykłe

Z

partner w formalnościach

Z

tłumaczenia ekspresowe

Z

rejestracja aut i łodzi

(kompleksowo wszystkie formalności)

Obok podstawowej działalności, jaką są tłumaczenia oferujemy pomoc w formalnościach. Zachęcamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w załatwieniu niezbędnych formalności.

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Jak zlecić usługę?

=

Przyjdź osobiście do biura lub wyślij skany (np. na maila, WhatsApp)

=
Przygotujemy bezpłatną i niewiążącą wycenę, odpowiemy na wszystkie pytania
=
Zleć usługę i wypełnij formularz zamówienia
=
Powiadomimy Cię o gotowym tłumaczeniu (wysyłamy również tłumaczenia pocztą lub kurierem pod wskazany adres)

Biuro tłumacza przysięgłego Words Connect

Zamów bezpłatną wycenę

Zeskanuj dokument lub zrób czytelne zdjęcie telefonem komórkowym
i prześlij na jeden z naszych adresów mailowych:
REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

(W ciągu 60 minut pracownik biura przygotuje wycenę)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!