+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Różnorodność języków a handel międzynarodowy

29-07-2016 | Blog, Język angielski w praktyce

Komunikacja międzynarodowa poszukiwana listem gończym  🙂

Wszystkie strony świata zbliżają się do siebie tworząc jedną wielką współgrającą ze sobą społeczność. Właśnie tak się nam wydaje, nieprawdaż?

język niemiecki, angielski, francuski, tłumaczenia korespondencji handlowej, firmowej, biznesowej

Cyfrowe produkty, takie jak aplikacje mogą być pobierane oraz obsługiwane z niemalże każdego miejsca na globie. Handel elektroniczny stał się z pewnością największą transakcją, a tradycyjne ścieżki handlowe, takie jak import i eksport towarów lub usług stały się o wiele prostsze do wykorzystania dzięki tworzącej się bazie sieciowej.

Czy językiem angielskim posługuje się każdy?

Język angielski z całą pewnością jest najbardziej powszechnym językiem w sieci. Jest tym samym określany jako lingua franca tj. środek komunikacji między różnojęzycznymi adresatami wypowiedzi werbalnej. Jednakże bardzo imponująca liczba ludzi na świecie, a mowa jest o  5.5 milionach, nie komunikuje się przy pomocy języka angielskiego.

Najbardziej powszechne języki używane w handlu

angielski, niemiecki, handlowy biznesowy, administracyjny

Z przeprowadzonych badań wynika, iż najbardziej lubianymi językami przedsiębiorstw sektora handlowego są: język angielski, niemiecki, francuski oraz uwaga- język japoński. Język mandaryński, pomimo iż jest najpowszechniej używanym językiem na świecie nie jest uwzględniany w statystykach. Dane takie są zaskakujące, przede wszystkim z uwagi na to, iż rynek chiński eksportuje najwięcej towarów do różnych kontynentów, a tym samym codziennie zawiera miliony transakcji handlowych z kontrahentami zagranicznymi. Oczywisty pozostaje także fakt, iż większość kontrahentów preferuje język ojczysty w rozmowach biznesowych.

Przede wszystkich oferenci takich produktów jak: gry komputerowe, zabawki czy też inne gadżety najnowszej technologii, najczęściej używają języków EFIGS (język angielski, język francuski, język włoski, język niemiecki, język hiszpański). Zaraz po tej grupie plasuje się grupa CJK (język chiński, język japoński i język koreański). A wszystko po to, aby podbijać najbardziej kwitnące, światowe rynki zbytu. Oczywisty jest fakt, iż od kompetencji języka zależy dopięcie niejednej transakcji, a tym samym pozyskanie kluczowych klientów.

Nie mniej istotne od fenomenalnych umiejętności językowych jest uwzględnianie kultury kraju docelowego, a tym samym jego mieszkańców. To właśnie oni jako najważniejsza publika decydują, czy produkt będzie miał szansę znaleźć swojego odbiorcę czy też nie zaistnieje na skalę światową.

O istocie tłumaczenia korespondencji handlowej

dokumenty handlowe tłumacz przysięgły angielski, tłumacz przysięgły niemiecki

 

Biuro Tłumaczeń WORDS CONNECT oferuje rzetelne tłumaczenia korespondencji handlowej. Dotyczą one całej gamy dokumentów firmowych, instytucyjnych oraz innych aktów prawnych.

Najwyższa jakość przekładu z języka obcego na język polski lub odwrotnie  ma wielokrotnie wpływ na zadowolenie kontrahenta z innego kraju. Aby pozyskać zaufanie klienta oraz utrzymać zainteresowanie produktem lub usługą, Biuro Tłumaczeń WORDS CONNECT przetłumaczy Państwa dokumenty w trybie pilnym oraz w najlepszej jakości zgodnie ze standardami sztuki translatorycznej.

W tłumaczeniach zachowany jest sens merytoryczny, przekaz oraz koloryt języka w tekście źródłowym 🙂 🙂

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA

Tłumaczenia online bez wychodzenia z domu? TAK!

Aby zlecić nam tłumaczenie nie musicie Państwo specjalnie stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biuro tłumaczeń WORDS CONNECT realizuje tłumaczenia także drogą internetową, w tym zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak również przysięgłe. Tłumaczenia wykonujemy w konkurencyjnych cenach i dogodnych terminach.

REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Zapewniamy tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych w UE i USA Zakup nowego samochodu sprawia ogromną radość oraz nowe możliwości. Musimy jednakże pamiętać, iż czeka nas jeszcze wiele niezbędnych formalności do załatwienia, aby móc usiąść wreszcie za kierownicą...

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Uwierzytelnianie i Tłumaczenie zagranicznych dokumentów urzędowych a wymogi Polskiego prawa! Uwierzytelnianie to tłumaczenie wykonane przez tłumacza z listy tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości. Dokumenty obcojęzyczne a wymogi urzędów w Polsce Czy...

Tłumacz przysięgły Gdynia

Tłumacz przysięgły Gdynia

TŁUMACZENIA PRZYSIĘGŁE W GDYNI Tłumaczenia sądowe i prawnicze Biuro Tłumaczeń w Gdyni współpracuje z zespołem tłumaczy prawniczych wykonujących tłumaczenia uwierzytelnione dokumentów urzędowych, takich jak świadectwa, akty małżeństwa, akty urodzenia lub umowy, a także...

Tłumaczenie wyników testu na obecność koronawirusa

Tłumaczenie wyników testu na obecność koronawirusa

Tłumaczenia wyników badań na obecność Sars-Cov-2 Planujesz wyjazd za granicę i wykonałeś test na koronawirusa metodą PCR. W niektórych przypadkach będziesz musiał przedłożyć poświadczone tłumaczenie wyników testu. W takiej sytuacji powinieneś zwrócić się do...