+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o niekaralności

10-05-2021 | Blog

Wyjeżdżasz za granicę do pracy lub na studia? Zdarzają się sytuacje, w których wymagane będzie okazanie aktualnego zaświadczenia o niekaralności.

Czy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o niekaralności?

W przypadku osób podróżujących poza Unię na okres dłuższy niż 90 dni lub osób, które chcą studiować lub pracować w innym kraju (również poza UE) z reguły potrzebne są specjalne wizy. Wówczas wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności.

Jeśli natomiast przebywasz już w kraju docelowym, ale chcesz zmienić warunki swojego pobytu, na przykład zmienić wizę turystyczną na długoterminową z pozwoleniem na pracę, możesz również zostać poproszony/a o okazanie zaświadczenia o niekaralności.

Ten sam wymóg istnieje, gdy zaświadczenie o niekaralności straciło ważność. Wówczas należy złożyć wniosek o ponowne jego wydanie, a następnie zlecić przetłumaczenie dokumentu na język docelowy przez tłumacza przysięgłego.

Tłumaczenie przysięgłe dokumentów do pracy za granicą

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o niekaralności?

Tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o niekaralności wymagane jest zwykle przy ubieganiu się o

  • wizę studencką (dla osób, które chcą studiować i pracować w kraju docelowym)
  • wizę pracowniczą (dla osób ubiegających się o pracę lub staż za granicą – zagraniczni pracodawcy często proszą o przedłożenie ww. dokumentu, np. w szpitalach)
  • wizę biznesową
  • wizę w przypadku łączenia rodzin

Tłumaczenia przysięgłe do wizy

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niekaralności składa się w miejscowo właściwym Sądzie Rejonowym. Zaświadczenie jest wydawane w języku polskim. Należy wówczas zlecić przetłumaczenie dokumentu na język docelowy.

Nasi tłumacze przysięgli wykonają dla Państwa w ciągu 24 godzin (w dni robocze) uwierzytelnione tłumaczenie zaświadczenia o niekaralności na język niemiecki, angielski, niderlandzki, ukraiński, rosyjski i wiele innych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA

Tłumaczenia online bez wychodzenia z domu? TAK!

Aby zlecić nam tłumaczenie nie musicie Państwo specjalnie stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biuro tłumaczeń WORDS CONNECT realizuje tłumaczenia także drogą internetową, w tym zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak również przysięgłe. Tłumaczenia wykonujemy w konkurencyjnych cenach i dogodnych terminach.

REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Zapewniamy tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych w UE i USA Zakup nowego samochodu sprawia ogromną radość oraz nowe możliwości. Musimy jednakże pamiętać, iż czeka nas jeszcze wiele niezbędnych formalności do załatwienia, aby móc usiąść wreszcie za kierownicą...

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Uwierzytelnianie i Tłumaczenie zagranicznych dokumentów urzędowych a wymogi Polskiego prawa! Uwierzytelnianie to tłumaczenie wykonane przez tłumacza z listy tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości. Dokumenty obcojęzyczne a wymogi urzędów w Polsce Czy...

Tłumacz przysięgły u notariusza

Tłumacz przysięgły u notariusza

Dom marzeń w zasięgu ręki, ale stroną kupującą jest cudzoziemiec? A może istnieje konieczność założenia spółki z udziałem obcego kapitału? Oferujemy tłumaczenia ustne u Notariusza Procedury od początku… Umówienie terminu w kancelarii notarialnej jest niezbędne w celu...

Dokumenty najczęściej tłumaczone

Dokumenty najczęściej tłumaczone

Państwa dokumentu nie ma na liście? To nie problem, nasz zespół tłumaczy przysięgłych wykona dla Państwa tłumaczenie uwierzytelnione każdego dokumentu. PROFESJONALNE BIURO TŁUMACZEŃ STACONARNIE I ONLINE Najprostsza i najszybsza droga do wysokiej jakości tłumaczeń....