+48 58 380 49 49 kontakt@wordsconnect.pl

Tanie i ekspresowe tłumaczenia dokumentów samochodowych w Gdyni

05-10-2019 | Biuro Tłumaczeń Gdynia

Wymarzony samochód na wyciągnięcie ręki?

Od wielu lat Polska wiedzie prym w sprowadzaniu aut zza naszej zachodniej granicy, głównie z Niemiec. Popularność tego kraju wiąże się głównie z jego bliskim położeniem. Od czasu, kiedy pierwsze niemieckie auta pojawiły się na naszym rynku pojawiło się wiele firm, które się w tym specjalizują, i załatwiają za nas wszelkie procedury. Jednak wśród wyspecjalizowanych handlarzy samochodami z Niemiec – łatwo trafić na takich, którzy ukrywają wady auta, aby sprzedać je z jak największym zyskiem. Niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć chociażby o zaniżaniu przebiegu, a nawet sytuacjach, kiedy kupiony samochód okazywał się tak zwanym „składakiem”, czyli powypadkowym wrakiem, zmontowanym w całość z elementów kilku egzemplarzy po podobnych przejściach. Choć takie przypadki stanowią oczywiście jedynie jakąś część z całego rynku wtórnego aut z Niemiec, to mimo wszystko: dają do myślenia, sprawiają, że pojawiają się obawy przed zakupem, a nasze wymarzone cztery kółka nadal czekają na zachodzie. Co więc zrobić, by dostać w swoje ręce upatrzony samochód, a jednocześnie nie narażać się na ryzyko nieudanego zakupu?

W drogę!

Wbrew pozorom nie jest trudno kupić samochód w Niemczech samodzielnie, bez korzystania z firm pośredniczących w takich zakupach. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę koszt podróży – jeśli sami nie znamy się na autach wystarczająco, to najlepiej z zaprzyjaźnionym mechanikiem – to auto kupione bezpośrednio nadal wyniesie nas taniej, niż podczas zakupu u handlarza. W pierwszej kolejności warto wypatrzyć przez internet jak najwięcej samochodów, które nas interesują, skupionych w jednej okolicy. Obecnie, dzięki korzystaniu z sieci można bezproblemowo znaleźć portale ogłoszeniowe, prezentujące ogłoszenia od prywatnych osób. Jeśli odbywamy podróż we dwoje, możemy wybrać się w nią samochodem, jeżeli jednak znamy się wystarczająco na samochodach, by samodzielnie wykryć ewentualne uszkodzenia czy nieścisłości – warto rozważyć inny transport, aby wrócić do kraju już nowym autem. Dzięki temu unikniemy dodatkowych wydatków na opłacenie lawety.

O jakich dokumentach pamiętać?

W pierwszej kolejności należy – jak w przypadku każdego zakupu – sporządzić Umowę sprzedaży pojazdu. Inne dokumenty, które poprzedni właściciel powinien nam przekazać to między innymi:

  • HU-Hauptuntersuchung – potwierdzenie przeglądu stanu technicznego,
  • Fahrzeugschein – dowód rejestracyjny,
  • Fahrzeubrief – dowód własności,
  • książkę serwisową,kartę pojazdu – jeśli została wydana,
  • jeśli auto było już wcześniej sprowadzane –dowód opłacenia wszelkich podatków i ceł, dowód zakupu za granicą

Aby uniknąć problemów w polskich urzędach – wszystkie dokumenty muszą zostać przetłumaczone, a przekładu musi dokonać tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Tylko tłumaczenie poświadczone dokumentów samochodowych daje nam gwarancję, że nie pojawi się jakiś problem podczas rejestracji pojazdu.

W Words Connect mamy dostępnego tłumacza przysięgłego języka niemieckiego na miejscu, więc powyższy zestaw dokumentów możemy przetłumaczyć praktycznie od ręki.

 

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail: biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA

Tłumaczenia online bez wychodzenia z domu? TAK!

Aby zlecić nam tłumaczenie nie musicie Państwo specjalnie stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biuro tłumaczeń WORDS CONNECT realizuje tłumaczenia także drogą internetową, w tym zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak również przysięgłe. Tłumaczenia wykonujemy w konkurencyjnych cenach i dogodnych terminach.

REDA, WEJHEROWO, RUMIA kontakt@wordsconnect.pl
GDYNIA biuro@wordsconnect.pl

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych (kraje UE oraz USA)

Zapewniamy tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych w UE i USA Zakup nowego samochodu sprawia ogromną radość oraz nowe możliwości. Musimy jednakże pamiętać, iż czeka nas jeszcze wiele niezbędnych formalności do załatwienia, aby móc usiąść wreszcie za kierownicą...

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Tłumaczenie uwierzytelnione dokumentów urzędowych

Uwierzytelnianie i Tłumaczenie zagranicznych dokumentów urzędowych a wymogi Polskiego prawa! Uwierzytelnianie to tłumaczenie wykonane przez tłumacza z listy tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości. Dokumenty obcojęzyczne a wymogi urzędów w Polsce Czy...

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego Akty z Urzędu Stanu Cywilnego są bardzo zróżnicowane oraz często zawierają wiele szczegółów. Tłumacze traktują każdy z  dokumentów jako jedną całość. Oznacza to, że tłumacz ma obowiązek przetłumaczyć wszystkie...

Tłumacz przysięgły Rumia i Reda

Tłumacz przysięgły Rumia i Reda

Język to nasza pasja. Komunikacja to nasz zawód. Działalność w zakresie tłumaczeń na terenie Redy i Rumi prowadzimy od roku 2015. Tłumaczymy teksty z szerokiego zakresu dziedzin specjalistycznych, jak również dokumenty powszechne w codziennym życiu dla Klientów z...