Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

21-06-2021 | Blog

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Akty z Urzędu Stanu Cywilnego są bardzo zróżnicowane oraz często zawierają wiele szczegółów. Tłumacze traktują każdy z  dokumentów jako jedną całość. Oznacza to, że tłumacz ma obowiązek przetłumaczyć wszystkie wpisy, takie jak odręczne adnotacje, adresy, pieczęcie, skróty, znaki wodne, podpisy, notatki na marginesie, pieczęcie, pieczęcie tłoczone lub noty poświadczające.

Ponadto tłumacz przysięgły musi zwracać uwagę na spójną pisownię w oryginale, odnosić się do pustych pól w formularzach czy zwracać uwagę na błędy liczbowe. Niezbędne są tu jednoznaczne, zgodne z oryginałem tłumaczenia i dodatkowe sprawdzenie pod względem poprawności. Dotyczy to w szczególności języków z innymi znakami, jak np. dari, afgański, perski, rosyjski, turecki, arabski, urdu, grecki, bułgarski, hebrajski, ukraiński, japoński czy chiński.

W urzędzie obywatelskim, urzędzie stanu cywilnego, urzędzie imigracyjnym lub w sądzie niezbędne są dokumenty w formie uwierzytelnionej. Oznacza to, że tłumaczenie poświadczone ma taką samą wagę jak oryginał, również w międzynarodowych stosunkach prawnych. W naszym biurze tłumaczeń z pewnością przetłumaczą Państwo wszystkie dokumenty zagraniczne. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt. Z chęcią pomożemy i doradzimy.

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Tłumaczenie przysięgłe aktów prawnych i dokumentów – tłumaczenie i uwierzytelnianie dokumentów zagranicznych

Nasze biuro tłumaczeń posiada doświadczenie w tłumaczeniach pisemnych dokumentów urzędowych oraz tłumaczeniach ustnych. Posiadamy wszelkie uprawnienia i licencje. Nasza oferta tłumaczeń jest szeroka. U nas przetłumaczycie Państwo szybko i tanio dokumenty takie, jak zaświadczenie o miejscu zamieszkania, akt chrztu, akt małżeństwa, akt zgonu lub akt urodzenia. Ponadto możemy również przygotować urzędowo uwierzytelnione tłumaczenie Państwa zaświadczenia o stanie cywilnym, dokument rozwodowy, świadectwo szkolne, świadectwo kwalifikacji, postanowienie o alimentach lub świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Tłumaczenie przysięgłe aktów z Urzędu Stanu Cywilnego

Nasi tłumacze wykonują także przekłady innych dokumentów z pozostałych dziedzin. Do grona naszych klientów należą sądy okręgowe, sądy rejonowe, kancelarie adwokacie i notarialne, sądy gospodarcze oraz wielu klientów prywatnych.

KONTAKT

Reda 84-240,
ul. Gdańska 45
kontakt@wordsconnect.pl
+48 58 380 49 49
+48 796 488 795

WORDS CONNECT GDYNIA
BIURO TŁUMACZEŃ 
ul. Starowiejska 41-43,
81-363 Gdynia [CH Atrium], 2 piętro
(wejście przy ochronie) WINDA
Tel. + 48 537 581 115,
+48 796 488 795
e-mail:  biuro@wordsconnect.pl
Godziny otwarcia:
pon- pt 8:00-16:00

Pogotowie tłumaczeniowe
24 h- tel. +48 796 488 795

MAPA